4. Februar 2021

DOGE wzrasta po tym, jak Elon Musk powrócił na Twittera… aby promować Dogecoin

Von admin

Nagłe ponowne pojawienie się CEO Tesli i SpaceX ma tylko jeden cel: altcoin oparty na memach, który teraz maskuje się jako Król Lew.

Oparta na memach kryptowaluta Dogecoin (DOGE) zyskała 25% w ciągu kilku minut 4 lutego po świeżym poparciu ze strony najbogatszego człowieka na świecie.

DOGE w nowej „pompie Elona“

Dane z Cointelegraph Markets i TradingView pokazały, że DOGE/USD odbija się od poziomu 0,05 USD za token w czwartek, zbliżając się do nowych rekordów wszech czasów.

Musk, który jest znany z upuszczania nazwy Dogecoin i Profit Revolution na Twitterze, ale zaledwie kilka dni temu powiedział, że robi sobie przerwę „na jakiś czas“, powrócił, aby opublikować zdjęcie rakiety i księżyca.

„Doge“, dodał w późniejszym komentarzu, z późniejszym tweetem czytającym „Ur welcome“, któremu towarzyszył spreparowany obraz maskotki Dogecoin shiba inu jako Simba w filmie Disneya „Król Lew“.

Natychmiast po tym, Dogecoin skoczył z $0,04 do lokalnego maksimum $0,058, podczas gdy wolumen handlu również wzrósł o ponad 100% w porównaniu do środy.

Hashtag #ThanksElon również zaczął być trendy w Stanach Zjednoczonych.

Bitcoin widzi opór na 40 000 USD

Jak donosi Cointelegraph, Musk pomógł już napędzić hossę na Dogecoin, dodając do istniejącego hype’u stworzonego przez niesławną grupę Reddit, r/Wallstreetbets.

W wywiadzie dla Clubhouse, opisał on swoje różne poprzednie interakcje z kryptowalutą jako „żarty“, niemniej jednak zauważył, że jej najlepsze dni mogą być jeszcze przed nami.

„Dogecoin został stworzony jako żart, aby naśmiewać się z kryptowalut, oczywiście, ale los kocha ironię“ – podsumował wtedy.

Musk również trafił na pierwsze strony gazet po tym, jak spowodował skok ceny Bitcoina (BTC), czyniąc go jedyną pozycją w swojej biografii na Twitterze. To przyszło tygodnie po innym charakterystycznym komplementem, w którym powiedział, że Bitcoin jest „prawie tak samo BS jak fiat money“.

„Musiałem się nad tym trochę zastanowić, ale w tym momencie uważam, że Bitcoin to dobra rzecz i dlatego jestem zwolennikiem Bitcoin, jak powiedziałem – późno na imprezę, ale jestem zwolennikiem Bitcoin“, dodał do Clubhouse.

W czwartek BTC/USD zanotował powrót, osiągając poziomy wcześniej widziane tylko na krótko dzięki działaniom Muska z zeszłego tygodnia.

Musk usuwa „Bitcoin“ z bio na Twitterze

W momencie pisania tego tekstu, para okrążyła 38 660 USD. W tym samym czasie Musk, jak się wydaje, usunął „Bitcoin“ ze swojego profilu, co spowodowało komentarze „Elon stał się w pełni doge“ z Twittersphere.

W specjalnym dokumencie wydanym w tym tygodniu, Blockchain Research Lab powiedział, że taki rozgłos w mediach społecznościowych powinien przyciągnąć dalszą uwagę w przyszłości.

„Podczas gdy Elon Musk jest prawdopodobnie skrajnym przykładem pod względem wpływu za pośrednictwem mediów społecznościowych, istnieje ogromna liczba porównywalnie mniej wpływowych osób, grup lub firm, które przekazują swoje opinie na temat kryptowalut za pośrednictwem mediów społecznościowych“ – czytamy.